Regulamin

O NAS:
Od ponad dekady zajmujemy się produkcją i sprzedażą sadzonek traw ozobnych.
Niezmiennie dbamy o szeroko pojęte zadowolenie klienta, dlatego oprócz szerokiej gamy asortymentu, możecie Państwo u nas znaleźć rzetelną i fachową poradę na temat traw ozdobnych.
Zapraszam serdecznie do lektury Poradnika o trawach oraz częstych odwiedzin internetowej Encyklopedii na stronie trawy.eu, które w mojej opinii są wyjściową lekturą dla szukających wiadomości o tych roślinach.


SKLEP:
Od kilku lat prowadzimy sprzedaż wysyłkową.
Oferta sklepu OGRODY TRAW zawiera zarówno sadzonki własnej produkcji jak i pochodzące z krajowych oraz zachodnich szkółek, które sprowadzane są na zamówienie.
Sadzonki standardowo dostępne są w pojemnikach P11 (1 litr), ich waga oscyluje w granicach 1 kg i większych.
Prowadzimy sprzedaż sadzonek traw ozdobnych głównie własnej produkcji oraz bylin pochodzących z zewnętrznej szkółki.


Dostępność produktów:
Ceny podane w cenniku, są cenami niepodatkowanymi z mocy ustawy podatkiem VAT i nie zawierają kosztów dostawy.
Zamawiającego obowiązują ceny z chwili złożenia zamówienia.
Zastrzegamy sobie prawo zmiany cen bez wcześniejszego informowania klienta.
Produkty dostępne są do wyczerpania zapasów. Podawane ilości są danymi szacunkowymi, mogą ulegać zmianie nim nastąpi aktualizacja towarów na stronie sklepu, dlatego każde zamówienie, przed opłaceniem ze strony klienta, jest potwierdzane mailowo.
Zamówienie łączone lub składające się także z innych produktów niż sadzonki traw ozdobnych może mieć wydłużony termin realizacji wynikający z czasu oczekiwania na potwierdzenie dostępności bieżącego asortymentu.Zamawianie:
Zamówienie produktów odbywa się poprzez „koszyk” w sklepie.
Minimalna wartość zamówienia z wysyłką to 50 zł.
Zamówienia o wartości poniżej 50 zł można odbierać wyłącznie osobiście po ustaleniu terminu w czasie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.

Zastrzegamy sobie prawo do nie przyjęcia lub odrzucenia zamówienia w przypadku gdy nie można nawiązać kontaktu z kupującym, jego adres e-mail jest błędny lub gdy wystąpiły inne nieprawidłowości.

Po otrzymaniu zamówienia weryfikowana jest możliwość jego pełnej realizacji.
Jeśli w zamówieniu pojawią się braki asortymentowe, informacja o tym jest przekazywana Zamawiającemu, który na tym etapie może zrezygnować z zamówienia. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających całkowicie lub czasowo realizację złożonego zamówienia, zastrzegamy sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia, a o zaistniałej sytuacji jest powiadamiany Zamawiający.
Zamówienia można składać przez całą dobę, jednak pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17:00.
Zamówienia potwierdzane są drogą elektroniczną najszybciej jak jest to tylko możliwe. W przypadku nie potwierdzenia zamówienia przez okres dłuższy niż 7 dni, prosimy o ponowny kontakt.
Klient może dokonać zmian w zamówieniu do momentu przygotowywania przesyłki, jak również anulować zamówienie wysyłając taką informację pocztą elektroniczną. Nie dotyczy to zamówień z roślin, które sprowadzane są na indywidualną dyspozycję Kupującego.
Zakupione towary są dostarczane pod adres wskazany w formularzu zamówień, jeśli wraz zamówieniem podany zostanie inny adres dostarczenia, zostanie on uwzględniony.


Zamówienia produkcyjne:
W przypadku jeśli Państwo chcą sobie zagwarantować dostawę znacznej ilości roślin w określonym terminie, możemy podjąć się ich wyprodukowania. Warunki realizacji tego typu zleceń specjalnych wymagają indywidualnych uzgodnień - prosimy o kontakt mailowy.


Dostawa i płatność:
Przesyłki są realizowane za pośrednictwem firmy kurierskiej "Fedex".
Czas realizacji zamówienia wynosi od 2 do 7 dni roboczych liczony od momentu wpłynięcia należności. Nie dotyczy to sadzonek sprowadzanych na zamówienie, gdzie czas realizacji określany jest zamawiającemu indywidualnie.
Zamówienia realizowane są w kolejności spływania wpłat od Zamawiających.
Na zapłatę za zamówienie oczekujemy 3 dni robocze, chyba że zamawiający ustalił inny termin płatności.
Przesyłki kurierskie są nadawane od poniedziałku do środy.
Płatności winny być dokonywane poprzez przelew bankowy/przekaz pocztowy na dane podane w mailu potwierdzającym możliwość realizacji zamówienia.
NIE REALIZUJEMY ŻADNYCH WYSYŁEK ZA POBRANIEM.
W przypadku zamówienia sadzonek z zagranicy oraz zamówień produkcyjnych zastrzegamy sobie prawo do poproszenia o zaliczkę na poczet planowanej transakcji.
Koszt dostawy jest wyceniany przez sklep i dotyczy przesyłek o wadze do 29 kg. Przesyłka przekraczająca limit 29 kg jest wyceniana indywidualnie.


Reklamacje:
Rozpatrujemy reklamacje złożone niezwłocznie i w terminie nie późnieszm niż 3 dni od otrzymania przesyłki przez klienta. Podstawą do rozpatrzenia reklamacji jest zdjęcia paczki zrobione niezwłocznie po jej otwarciu (w przypadku uszkodzenia zawartości) lub protokół szkody (w przypadku uszkodzenia mechanicznego przesyłki).
Czas rozpatrywania reklamacji wynosi 14 dni kalendarzowych. O rozpatrzeniu złożonej reklamacji informujemy drogą mailową lub telefonicznie.
Prosimy o sprawdzenie przesyłki przed przyjęciem!!!
Rozpatrujemy szkody transportowe wyłącznie potwierdzone protokołem szkodowym spisanym przez adresata wraz z przewoźnikiem w trakcie doręczania przesyłki. Stwierdzenie uszkodzenia, szkody mechanicznej po odebraniu przesyłki, zgodnie z art. 57 pkt.4 Ustawy Prawo Pocztowe z dnia 12 czerwca 2003 r. skutkuje przejęciem odpowiedzialności za dochodzenie roszczeń reklamacyjnych na adresata przesyłki.


Uwagi końcowe:
Zamieszczone na stronach sklepu ceny są jedynie zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 61 Kodeksu Cywilnego.
Wszystkie dane osobowe, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 9 sierpnia 1997 r., będą podlegały ochronie i nie będą przetwarzane ani udostępniane osobom trzecim. Jednocześnie przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych i ich poprawiania.
Rejestrując się klient wyraża zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji tradycyjnej oraz elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. W przypadku braku zgody na powyższe, prosimy o przesłanie stosownego e-maila z tytułem „dane osobowe” na adres: biuro@trawy.eu
W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy o Świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu.
Opisy oraz zdjęcia sprzedawanych produktów stanowią przedmiot praw autorskich i podlegają ochronie zgodnie z ustawą z dn. 04.02.1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. nr 24 poz. 93) oraz ochronie z ustawy z dn. 08.06.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. nr 47 poz. 211).

Jeśli interesują Państwa rośliny spoza listy dostępnej w sklepie, proszę o informację mailową, być może uda się je dla Państwa sprowadzić!

kontakt:
mail: biuro@trawy.eu
tel.: 518 12 13 40

Serdecznie zapraszamy!